број 1 апликација за запознавање за iPhone

Choose your language:
bg, bs, ca, ceb, co, cs, cy, da, de, el, eo, es, et, fa, fi, fr, fy, ga, gd, gl, gu, ha, haw, hi, hmn, hr, ht, hu, id, ig, is, it, iw, ja, jw, ka, kk, km, kn, ko, ku, ky, la, lb, lo, lt, lv, mg, mi, mk, ml, mn, mr, ms, mt, my, ne, nl, no, ny, or, pa, pl, ps, pt, ro, ru, rw, sd, si, sk, sl, sm, sn, so, sr, st, su, sv, sw, ta, te, tg, th, tk, tl, tr, tt, ug, uk, ur, uz, vi, xh, yi, yo, zh, zu,


Најдобри апликации за дружењеНашите уредници независно ги истражуваат, тестираат и препорачуваат најдобрите производи;можете да дознаете повеќе за нашиот процес на преглед тука.Може да добиеме провизии за набавки направени од нашите избрани врски.Луис Алварез / Getty ImagesВпуштањето во светот на апликациите за запознавање може да биде огромно, особено ако не сте точно сигурни што да преземете.Некои апликации се наменети за краткорочни врски, додека други охрабруваат навистина да се запознаат едни со други пред да се состанат за коктел или кафе FaceTime.Без разлика дали барате да се спуштите низ патека или да одите на некој обичен лет, има услуга која ви одговара.Тука ги заокруживме најдобрите апликации за состаноци, за да можете да го исполните вашиот натпревар - без разлика дали тоа е за ноќ или засекогаш.Најдобри апликации за запознавање од 2021 година

Најдобро во целина: ШаркаЗошто го избравме:Шарката ви дава ограничен број врски на ден, што ја прави подобра опција за луѓето кои бараат посериозни врски.Добрите страни

Конс

Шарката започна како начин за поврзување пријатели на пријатели и луѓе во вашата мрежа.Кога беше основана од извршниот директор Justастин Меклеод, апликацијата им покажа на луѓето профили засновани на близина, како и пријатели на Фејсбук што ги споделија заеднички.Сега, едноставно ги поврзува корисниците со луѓето во близина на населбата што ја избрале.Корисниците можат да изберат да се поврзат со некого со потчукнување на копчето за разговор и совпаѓање или оставање коментар на страница.Профилите нудат упатства за започнување на разговорот како „Ако сакаш ова не е во ред, не сакам да бидам во право…“ и „Едно нешто што би сакал да знам за тебе е“.Шарката ви покажува повеќе информации за луѓето, па ако ви е непријатно да запознавате странци од интернет, ова го олеснува тоа.Тоа ви ги дава презимињата на луѓето и обично нивното соседство, возраст, висина, работа, роден град и колеџ.Апликацијата е бесплатна, но сака луѓето да плаќаат, барајќи од нив да плаќаат за виртуелни „рози“ наменети за одлични натпревари што услугата ги избира за вас врз основа на она што го барате. Сето тоа се чувствува многу како епизода одThe Bachelor. Алгоритмите што секојдневно ги избираат вашите најдобри натпревари исто така не се корисни. Многу пати тие ќе изберат некого крајно далеку или со многу различни политички припадности. Во некои случаи, тие може да ви покажат некој што веќе го познавате, што може да биде малку непријатно.За разлика од другите апликации, каде што и двајцата треба да се согласите да се совпаѓаат пред да може да се испрати порака, луѓето на Hinge може да ви испратат порака за отворање за да го продолжите разговорот.Иако е бесплатно, постои и платена верзија.Претпочитаното членство е околу 30 УСД за еден месец, 60 УСД за три месеци или 90 УСД за 6 месеци и ви овозможува да испраќате неограничени врски и да поставувате построги филтри.Најдобро за брак: натпреварЗошто гоизбравме:Избравме натпревар затоа што тоа е најдобрата опција за сериозни чувари кои се во брак.Добрите страни

Конс

Натпреварот е стара подготвеност со причина.Бидејќи корисниците мора да плаќаат за членство, тоа значи дека луѓето што ќе се приклучат се фокусирани на посветеност.Match.com е основана од Гери Кремен и Пенг Т. Онг во Сан Франциско во 1993 година. Оттогаш, тој останува популарен, особено кај луѓето кои бараат сериозни врски.Кога се пријавувате, ги внесувате вашето име, возраст, висина, без разлика дали сакате или не сакате деца, колку сте сингл и ако пушите.Потоа одговараш на прашањето „Што те прави најсреќен?“избор од активности вклучувајќи концерти, готвење, блогирање, емисии за гледање прекумерно, спорт и многу повеќе.Следно, избирате што барате кај партнерот, вклучително и возрасен опсег, опсег на висина, религија и дали тие теми се „задолжителни“.Со бесплатната опција, членовите добиваат ограничени пораки од нивните „врвни избори“ што Match ги избра за нив врз основа на компатибилноста.Премиум опцијата им овозможува на членовите неограничени пораки, допаѓања, можност за гледање на сите што ви се допаѓаат и кои сте го прегледале вашиот профил, разговори еден-на-еден со експерт за запознавање и многу повеќе.За жал, ако сте заинтересирани да користите Match, ќе мора да платите;во спротивно, не можете да видите кој ви порачува или што тие зборуваат.Членствата чинат околу 18 УСД месечно за годишен план, приближно 22 УСД месечно за шест месеци и околу 30 УСД за три месеци.Најдобро за ексклузивност: РајаЗошто го избравме:Раја е позната по тоа што е ексклузивна апликација за состаноци, честа појава од познати личности и инфлуенсери.Добрите страни

Конс

Раја е позната по тоа што е една од најексклузивните апликации за запознавање, прогласувајќи ги А-списоците и влијателите како членови.Бидејќи е само за покани, има процес на апликација и луѓето мораат да плаќаат за да бидат членови, за тоа постои повисок квалитет отколку од обична апликација.Раја е околу 7 долари месечно и можете да поминете низ луѓе низ целиот свет.Ако достигнете дневни допаѓања, можете да платите приближно 7 УСД за уште 30 дневни допаѓања или едноставно можете да разговарате со вашите тековни врски, што апликацијата ве повикува да ги направите.Откако ќе бидете член, можете на пријателите да им дадете пријателски додаток што може да помогне во забрзувањето на нивниот прием, иако апликацијата го задржува правото да одбие апликации.Членовите се наоѓаат низ целиот свет и имаат тенденција да работат на креативни полиња.Во основа е Сохо Хаус за дружење.Може да ја поврзете вашата сметка на Инстаграм, да изберете песна, да направите слајдшоу на фотографии и да пребарувате за романтични врски или пријатели.Може да пребарувате по локација за да видите кој е во близина на апликацијата.Раја, исто така, ќе ви покаже кои пријатели имате заеднички ако и двајцата имате телефонски број на заеднички пријател, така што секогаш можете да го прашате вашиот другар дали ве гарантираат за вашиот потенцијален датум.Можете исто така да пребарувате членови во одреден град или во одредена индустрија, што го прави уште полесно вмрежувањето или запознавањето луѓе.Најдобро за првите датуми: БумбариЗошто го избравме:Бумбарот има уникатен концепт: firstените прво испраќаат пораки до мажите, а потоа им се дава 24 часа да одговорат, што ја прави апликација водена од жени.Добрите страни

Конс

Кога Бамбл беше започнат од женскиот основач Витни Волф во 2021 година, тоа се засноваше на идејата дека жените први ќе порачаа, што значи дека може да изберат почетник за разговор и да го контролираат наративот.Волф продолжи да се најде на списокот на Форбс 30 под 30 години, како и на списокот Тајм 100 и стана најмладата жена што објави компанија во јавноста со само 31 година.Using Bumble is quite simple. Make a profile with your pictures and information about yourself, and then you can either have a free plan or pay for other options. The “Spotlight” plan promises up to 10 times more matches and puts you at the front of the line for 30 minutes so your potential matches see you first. You can pay about $1 for 30 spotlights, or roughly $6 for a single spotlight. Or you can get 30 spotlights for about $50.Другата опција е SuperSwipe, што вели дека ќе добиете „до 10x повеќе разговори“. SuperSwipes ви овозможуваат супер да сакате некој, па кога тој ќе почне да лизга, ќе бидете еден од првите луѓе што ќе ги видат. Станува збор за околу 1 долар за 30 SuperSwipes и по 3 $ за два SuperSwipes. Ако не сакате да плаќате за овие две опции, можете исто така да ја надградите вашата сметка на премија за да ги отклучите сите карактеристики одеднаш. Премиум корисниците ажурираат за околу 18 долари и потоа добиваат неограничени допаѓања, напредни филтри, режим на патување за да видат кој лизга на одредени места и неограничени задни страни во случај да поминете на погрешен начин на некого, меѓу многу други карактеристики.Бумбарот е одлична опција за некој што започнува и сака да ги види сите подобни луѓе наоколу.Треба да лизгате надесно за да се совпаднат со луѓе, а потоа имате 24 часа да го направите првиот потег и да го започнете разговорот, па затоа треба често да ја проверувате апликацијата, во спротивно натпреварите ќе истечат.Мажите тогаш имаат 24 часа да одговорат.Може да ја пребарувате апликацијата со филтри, избирајќи кој ве интересира (мажи, жени или сите), старосен опсег и растојание.Можете исто така да поставите напредни филтри, да барате одредена висина, знак за астрологија, образовна позадина и многу повеќе.Најдобро за ЛГБТК датира: НЕГОВЗошто гоизбравме: НИЕ ја избравме затоа што е најголемата апликација за бесплатни состаноци во светот за ЛГБТК жени.Добрите страни

Конс

НЕА е најголемата апликација за бесплатни состаноци во светот за жени-квир, која нуди можност за натпревар, како и обезбедување новости за локални средби на безбедни простори.Апликацијата работи како заедница и се обидува да биде добредојдена и поддржувачка.Слично како Тиндер, НЕГОВ е сè околу лизгањето.Повлекување налево значи дека не ве интересира личноста, додека повлечете надесно (или емоџи срце) значи дека сакате да ја запознаете поединецот.Потоа, таа личност може да одлучи дали чувството е заемно и да ви испрати порака.Иако е бесплатен, постојат и три вида на членства за премиум претплата.Премиум, едномесечно членство започнува од околу 15 долари, за шест месеци е околу 60 долари и за една година приближно 90 долари.Најдобро за еврејско дружење: JSwipeЗошто гоизбравме:JSwipe е одлична опција за еврејскиот народ да помине и да се сретне, без разлика каде се наоѓаат.Добрите страни

Конс

JSwipe е одлична опција ако сте Евреин или сакате да излегувате со еврејски мажи и жени.Лансирана во 2021 година преку Пасха од основачот Дејвид Јарус, кој во тоа време работеше и за Рајтрајт Израел и Хилел, апликацијата со седиште во Бруклин подоцна беше купена од нејзиниот конкурент, JDate.На JSwipe, внесувате кратко био, вашето образование и возраста.Од вас исто така е побарано да пополните дали ги чувате кошерот и вашата деноминација.Потоа, можете да започнете со лизгање.Вашата страница на профил се поврзува со вашата страница на Фејсбук, така што ќе ви покаже кои интереси ги споделувате со совпаѓањата врз основа на она што претходно ви се допаѓаше на Фејсбук.JSwipe нуди бесплатна верзија, како и првокласно членство, каде што можете да одите на ексклузивни настани и да добивате поволности како бесплатни пијалоци и трговски производи.Ексклузивната верзија ви овозможува и да видите кому му се допаднал вашиот профил, да го засилите вашиот профил за повеќе совпаѓања, да поминете со прстЕдномесечното членство е околу 25 долари, три месеци чини околу 45 долари, а шестмесечното членство е приближно 60 американски долари.Слично како Тиндер, тоа ви покажува кој лизга околу вас врз основа на локацијата, но исто така можете да го поставите радиусот на милјата многу поголем и да гледате синглови низ целиот свет.Најдобро за случајно запознавање: ТиндерЗошто го избравме:Не можете да ја игнорирате оригиналната апликација за состаноци, Тиндер, што предизвика удар.Идеално е за закачување или долгорочно дружење.Добрите страни

Конс

Tinder навистина е апликацијата што започна сè.Започна во 2021 година и навистина ја смени сцената за запознавање засекогаш, воведувајќи синглови во светот на лизгање лево или десно за да се совпаднат со потенцијални леталки или сериозни значајни други.И додека порано имаше многу луѓе кои бараа различни работи, сега тоа е насочено многу повеќе кон случајно запознавање.Tinder е веројатно најдобар во мал град каде што нема толку многу луѓе на повеќе лажни апликации, но дефинитивно знаат дека луѓето бараат повеќе неформални аранжмани.Иако започна како целосно бесплатна апликација, сега има бесплатна и платена премиум опција што им овозможува на корисниците да „супер сакаат“ луѓе (дополнителна форма на ласкање што наводно ги удвојува вашите шанси за натпревар), користете ја одликата за пасош за да видите кој е надвор таму на други локации и видете кој ви се допаднал пред да влезете на нив.Tinder Gold им го дава на корисниците сето тоа и повеќе за околу 15 долари месечно, додека Tinder Platinum им ги дава на корисниците тие опции, како и можноста да испраќаат пораки некому пред да се совпаднат за околу 10 долари месечно за шест месеци.Конечна пресудаПреземањето апликација за средби може да изгледа како голема обврска и да се чувствувате малку поразително ако не сте сигурни што прво да пробате, бидејќи сите тие имаат крајно различни вибрации. Шарката е најдобра опција ако барате да станете малку посериозни во врска со состаноците со апликации. Ви дава повеќе информации за потенцијалните датуми и охрабрува позначајни разговори. Раја е идеална ако се надевате дека ќе забележите некоја славна личност или сакате да се поврзете со други истомисленици, но може да биде тешко да се покани на неа.Бумбарот е одличен ако се надевате дека ќе одите на многу први состаноци.Апликацијата не ви кажува многу за луѓето, но го олеснува бескрајното лизгање и започнување разговор.Помислете на тоа повеќе како случајно да запознаете некој во кафеана.Ако барате да излегувате со жени и сакате апликација исклучиво за тоа, НЕГОВ е најдоброто залог.И, ако сакате да го чувате случајно, Тиндер е стариот верен со причина.Најчесто поставувани прашањаКако функционираат апликациите за дружење?Некои апликации бараат обете страни да поминат надесно ако се заинтересирани и потоа да ви овозможат да се поврзете.Другите дозволуваат на една личност да испрати порака, а потоа примачот може да одлучи дали сака или не сака да одговори.Неколку од апликациите даваат обемни информации, вклучително и колеџ, висина, па дури и дали луѓето сакаат или не сакаат деца, додека други едноставно ќе ви ги покажат потенцијалните партнери во близина без многу информации.Дали има бесплатни и платени опции за апликации за состаноци?Повеќето апликации за средби се бесплатни, или барем имаат бесплатна опција, како и премиум, платена опција.Бесплатната опција обично им дава на луѓето можност за лизгање, додека плаќањето им овозможува на луѓето да бидат поспецифични, поставувајќи филтри кои покажуваат само одредена висина, религија или политичка припадност, на пример.За повеќето апликации, исклучително е лесно да ги преземете, а потоа да ја користите бесплатната верзија, освен ако не барате нешто супер специфично.Некои апликации, како Раја, бараат од сите корисници да плаќаат мала месечна претплата.Обично, таксата е помала ако плаќате неколку месеци или подолго.Колку чинат апликациите за дружење?Апликациите за состаноци се движат од бесплатни до околу 100 американски долари ако добиете премиум верзија и инвестирате во неколку месеци од истата.Најмалку скапите опции ќе ви дадат низа премиум понуди што го надградуваат вашиот профил, или ќе ве стават во центарот на вниманието за потенцијални натпревари или ќе ви дадат можност да испратите пораки некому, без претходно да се совпаѓаат.МетодологијаПрашавме експерти за апликации, прочитавме прегледи и го испитавме сопственото долгогодишно искуство со нивна употреба.Исто така, баравме апликации што даваат широк спектар на информации за другите, како и флексибилност кога станува збор за плановите за плаќање.За нас беше важно да претставиме различни опции за преференции за датирање, без разлика дали станува збор за обични спојувања, први состаноци или дури и брак.Инклузивноста беше исто така важен фактор во одредувањето на нашите опции, така што апликациите што се грижеа за различни сексуални ориентации и религии се најдоа на списокот.Најдобрите апликации за дружење за да го направите овој годишно за LoveубовСекој знае некој што ја запознал нивната „вечна личност“ иако датира преку Интернет, но исто како и самото дружење, наоѓањето на вистинската страница за вас може да направи обиди и грешки.Колективот Кочава, домаќин на најголемиот независен пазар за мобилни податоци, ги скрши бројките за да препорача неколку страници засновани на бројот на корисници.„Имаме достапни податоци за повеќе од 7,5 милијарди уреди“, вели akeејк Кортрајт, водечки менаџер на Кочава.„Како дел од овој пакет податоци, имаме информации за„ графикон на апликации “на овие уреди, што во суштина е список на апликации инсталирани на овие уреди.Ги разгледавме сите главни апликации за состаноци во Google Play и продавниците за апликации, а потоа идентификувавме пет апликации што имаат најмногу инсталации во рамките на нашиот сет на податоци “.Но, бидејќи не сите донесуваме одлуки само врз основа на бројки, ние исто така ја заокруживме оваа листа со неколку други опции што можат да одговараат на вашата специфична ситуација.Некои од овие се грижат за ЛГБТК + луѓето, корисници на одредена возраст, корисници на Црна или BIPOC, оние со специфични интереси и други што можеби нема да го најдат својот совршен датум на една од најпопуларните апликации.Без разлика дали барате невообичаен тренд, скок за да го надминете раскинувањето или вашата следна долгорочна врска, можете да започнете со преземање на една од овие апликации за запознавање.Ако воопшто сте биле на Интернет, веројатно знаете за Тиндер.Според Кочактив Кочава, апликацијата има најголем број корисници од сите апликации за запознавање таму.Додека многу корисници се обраќаат до Тиндер за случајни средби, други тука најдоа долготрајна loveубов.На Бумбарот, жените се оние кои започнуваат комуникација.Се разбира, кој пол го прави првиот потег е помалку проблем за жените ЛГБТК +, но дамите што бараат пичове може да најдат здив на свеж воздух.Кочава вели дека повеќето нејзини корисници спаѓаат во опсегот на возраст од 26 до 35 години, па можеби и на помладите датаџии им се допаѓа тоа.Секој што некогаш бил во игра со средби, веројатно слушнал за OkCupid, кој постои уште од 2021 година. ОГ сега има апликација со свои прашалници со потпис за сè, од религија до путер од кикирики наспроти желе, за да ви помогне да го пронајдете вашиот совршен партнер.Од апликациите што ги профилира Кочава, оваа имаше најмлада корисничка база по Бамбл, со повеќе од половина од своите корисници кои доаѓаат на возраст под 36 години. И, според неговото име, страницата тврди дека е една од најголемите платформи за запознавање во светот .Корисниците кои имаат уште неколку линии за смеа и сребрени жици може да најдат сродни духови на апликација со повеќе луѓе во нивната демографска содржина.Податоците на Кочава покажуваат дека повеќето корисници на „МетМе“ се во опсег од 46 до 55 години, тесно следени од заградата од 55 до 65 години.Покрај тоа што има широка база на корисници, Кочава забележува на тој начин повеќе момци отколку жени што ја преземаат Happn, апликација за запознавање базирана на локација.Дами кои бараат гент, шансите нека бидат во ваша корист.Овие се најдобрите апликации за запознавање таму за да ви помогнат да пронајдете loveубов бидејќи животот почнува да се враќа во „нормалното“Запознавањето се врати.Со патоказот надвор од заклучувањето што ни овозможува да вечераме и да пиеме во затворено, да одиме во кино и, аем, да останеме преку ноќ во туѓа куќа, ние сме повеќе од подготвени да се вратиме на loveубовниот вагон.Веројатно сте се чувствувале заморени од целата работа во текот на изминатата година, со повеќе заклучувања и збунувачки системи од нивоа што значеа дека единствениот начин да се сретнете со некого беше со прошетка во паркот и поголемиот дел од вашето време го поминавте на далечина во разговор со нив.Но, со оглед на тоа што Велика Британија започна повторно да се отвора, време е да им дадете уште една пукнатина на состаноците.Внесете вртоглав избор на различни опции и фалења што се нудат од најдобрите апликации за запознавање.Лизгање на Тиндер?Пинг-порака на Бамбл?Формулирање на профил на пробив на Шарка?Испробувате сосема нова апликација Куртн, која во основа е хибрид на Тик-Ток и Тиндер (да, ова е за вас, генерал З)?Реклама


Тоа е џунгла таму и додека претходно можеби сте го свртеле носот на апликациите за запознавање и претпочитавте да запознавате луѓе во вашиот локален бар, апликациите за состаноци се рај на синглови кои бараат loveубов токму сега.Не само ова, туку и самите апликации сега се преплавени со опции - фенси филтрирање за висина или барање препораки за вашиот следен празник?Има апликација за вас.Ги пробав топ 10-те почетни линии на Бамбл и овие беа најуспешните.

Прочитајте следноОваа кампања преку апликацијата за запознавање Badoo свети светло на датирањето во ЛГБТКИА + заедницата, а пораките се сериозно моќни„Би рекол искрено да се дружиме е прилично панк за транс личност“Во партнерство со Badoo

Според студијата од Бамбл, наддве третиниод испитаниците користат апликации за да најдат стабилна врска.Ова покажува дека, и покрај тоа што мислите, населението во Велика Британија е подготвено и подготвено да се сретне со некого на долг рок.Тиндер објави неколку совети за оние кои бараат loveубов и по блокирањето.Според апликацијата, 71% од корисниците сметаат дека е прекинувач на договори ако нивниот натпревар има различни политички убедувања за нив и 74% од корисниците нема да излегуваат со некој што има различен поглед на животната средина и одржливоста, па можеби користете ги овие теми како прекинувач за мраз за рано да ги тргне од патот.Па, како знаете кои апликации имаат најдобра технологија?Кои се новите карактеристики што ги развиваат?Кои се оние со „најдобрите“ слободни луѓе кои демнат на нив, без разлика дали тоа го дефинирате според најинтелигентниот, највисокиот или вашиот совршен астролошки натпревар?Имате среќа, ги пробавме и тестиравме најдобрите опции за апликации за запознавање на пазарот и тука сме да ви помогнеме да ја пронајдете вашата совршена усогласеност (апликацијата, т.е. Нема гаранции за новиот убавец, извинете).Реклама


Ова се трендовите за запознавање што треба да се знаат за 2021 година - вклучително и „Retroshading“ и „Houseplanting“

Заглавив што да кажам?Обидете се со најдобрите линии за отворање на Bumble за првичниот разговор да тече лесно.Ви требаат совети за профил?Еве ги горните совети од Тиндер за тоа како да имате најдобар профил за апликација за запознавање.Најдобра апликација за средби за:лекување на замор наапликацијата зазапознавање.Сосема веројатно најексклузивната и најочекуваната апликација за запознавање од 2021 година, четвртокот започна во мај и, како што сугерира нејзиното име, работи само во четврток.Тоа е апликација само за член, што е достапна само за луѓето во Лондон и Newујорк - пред нејзиното лансирање, веќе беа пријавени 110.000 корисници, така што има многу да изберат од тука.Цена:Бесплатно, но е само за членови и е достапно само во Лондон и Newујорк.Најдобра апликација за средби за:Ако сè уште не се чувствувате пријатно со датум за IRLИмате 24 часа и го добивате првиот збор - нема притисок, нели?Бумбарот го крши неискажаното правило за датирање каде чекаме да ни се пристапи - топката е официјално на вашиот терен тука.Тие исто така започнаа функции за видео разговор и говорен повик во рамките на апликацијата (повторно, жената го прави првиот потег), па ако сеуште се чувствувате поудобно со виртуелен датум, погодете го Bumble.Обидете се да им поставите на сите три исти прашања, ако сакате да видите како сите тие се мерат, третирајќи го како интервју за работа или одете на испробани „виртуелни пијалоци во четврток?“ако се чувствувате смело.Цена:Бесплатно, со премиум опција „Bumble Boost“ и карактеристики на Beeline од 6,99 £.Блок на писателот?Проверете ги советите кои Бамбл ни ги даде на десетте најдобри линии за отворање.Најдобра апликација за средби за:Гледање на нечија личност (како и нивниот изглед) на прв погледШарката ви овозможува да го прилагодите вашиот профил за да додадете три клучни делови од лични информации - тврдејќи дека ова ќе ви помогне да најдете нешто пореално.Сигурно можете да кажете повеќе за вашите потенцијални партнери од нивните профили, но уловот?Тоа доаѓа со притисок да се сретнете како духовит, забавен и без напор да се разгоните.Плус, одговорите може да старат малку - сфаќаме, луѓето мразат бавни пешаци.Важно за вакви времиња, можете да додавате видеа на вашиот профил за вашите натпревари да добијат вистинско чувство за вашата личност.Но, уште посуштинско, најноватаопција„Датум од дома“на пантави овозможува да означувате на вашиот натпревар кога сте подготвени за виртуелен датум,ноисто како кога ќе се поклопите, тие нема да знаат додека не го сторат истото.Избегнете ја непријатноста и ставете ја течноста за врзување на магии во сарказам на едната страна додека се претворате во датум диги.Цена:Бесплатно преземање, со опции за претплата на шарки од 10,49 фунтиНајдобра апликација за запознавање за:Бесконечни можностиНе е тајна дека Тиндер е една од најчесто користените, најзаситените апликации и го смени начинот на датирање.Ако барате цела низа опции, Тиндер е местото за вас.Има карактеристика наречена Јамки каде што можете да гледате GIF-карти за потенцијални совпаѓања, што може да ви се најде за плевење на мачки, пред да поставите датум за видео.Одрекување: 4 од 5 профили имаат кучиња и / или голи торзја.Само поранешниот нека те поколеба.Цена:Бесплатно, со опции Tinder Plus од само 79p!Најпопуларни апликации за запознавање преку Интернет во САД 2021 година, според големината на публикатаОд септември 2021 година, „Тиндер“ објави опсег на публика од 7,86 милиони корисници во Соединетите Држави, што ги прави најпопуларни онлајн датира.Второрангираниот „Бамбл“ имаше 5,03 милиони корисници на мобилна телефонија во САД.На глобално ниво, tinder.com е рангирана на третата најпопуларна веб-страница за запознавање преку Интернет во март 2021 година, со приближно 59 милиони посети во текот на овој месец.Водечката страница за средби во овој период беше badoo.com, со 182,5 милиони посети месечно.Демографија на корисници на Tinder во Соединетите државиВо април 2021 година, поединци на возраст меѓу 30 и 44 години го сочинуваа најголемиот удел на корисници на Тиндер во Соединетите држави.Тиндер беше помалку популарен кај возрасните во возрасната група 55-64 години, со само шест проценти од испитаниците користејќи апликација за запознавање.Дополнително, Тиндер привлече значително повеќе машки корисници отколку жени, со соодветни удели од 72 и 28 проценти.Најдобри апликации за запознавање за 2021 годинаПролетта е во полн ек, а најдобрите апликации за запознавање се подготвени да ви помогнат ако мислите се свртат кон романса - особено сега кога ограничувањата наметнати од пандемија за средба со луѓе се олеснуваат во некои области.Не дека пандемијата го забави растот на апликациите за запознавање.Извештајот на „Пазар“ за сцената со апликациите за запознавање откри дека првите 20 апликации за средби забележале активни дневни корисници како пораст за 1,5 милиони минатата година.Додавањето карактеристики на видео разговор, како што сторија многу апликации за запознавање, секако помогнаа.

Сега, со луѓе подготвени повторно да се впуштат во светот, најдобрите апликации за средби продолжуваат да ги усовршуваат нивните карактеристики, зајакнувајќи ги безбедносните карактеристики за да ви помогнат да се чувствувате полесно во контакт со странци.Некои апликации продолжуваат да се истакнуваат во помагањето да најдете проблеми со истомисленици, додека други се повеќе насочени кон помагање во градењето долгорочни врски.Без оглед на тоа што вашето срце посакува, таму има апликација за средби што е прилагодена на вашите погледи и потреби.Ако се најдете себеси како барате некое дружење, можеме да ви помогнеме да сортирате еден куп конкурентни опции за да ги пронајдете најдобрите апликации за запознавање што одговараат на вашите посебни потреби.Кои се најдобрите апликации за запознавање?Кога станува збор за наоѓање loveубов во ерата на мобилноста, тешко е да се сруши Тиндер, една од најголемите и најдобрите апликации за запознавање, кои исто така уживаат во широк дострел.Tinder има репутација дека ви помага да најдете брзи закачувања, иако е исто така насочено кон наоѓање на постојани партнери, а неодамнешните додатоци на апликацијата ја подобрија безбедноста на корисникот додека додаваат видео карактеристики.Другите апликации за запознавање можат да се пофалат со свои предности.Бамбл им дава моќ да стекнува нови пријатели на своите жени-членки, додека ОККупид нуди неколку различни алатки за наоѓање романса.Eharmony има свој познат алгоритам за спарување на луѓе, додека крајната цел на Hinge е да ги натера луѓето да ја избришат нејзината апликација од нивните телефони (веројатно затоа што најдовте трајна врска и не од фрустрација).Дури и Фејсбук стапи на дело, со услугата за запознавање врзана за нејзината масовна социјална мрежа.Барате партнер од ист пол?Гриндр беше пионер во тој простор, додека Неј нуди апликација за средби за лезбејки и бисексуални корисници.Пред да се нурнете за да ја пронајдете вистинската апликација за средби за да го пронајдете најдобриот можен партнер, не заборавајте да размислите за приватност.Не само прелистувајте ги политиките за приватност на која било апликација за запознавање што ја користите, бидејќи тие политики можат да оцртаат точно што прави страницата за средби со вашите лични податоци.Исто така, бидете свесни дека многу апликации за запознавање - вклучително и неколку од оваа листа на најдобри апликации за запознавање - се во сопственост на истата компанија.Match Group, на пример, не само што работи со Match.com туку и со Tinder, OKCupid и PlentyOfFish.Најдобрите апликации за запознавање во моментов1. Tinder (Android; iOS)Тиндер ја запали патеката поставена од Гриндр кон светот на апликациите за забавување со лизгање и движење.На своето лице, Тиндер ве охрабрува да правите плитки, предвремени проценки за потенцијалните партнери.Создавате едноставен профил со неколку фотографии и неколку реченици за себе, а потоа фрлете се на милост и немилост на Интернет.Апликацијата прикажува синглови во вашата област.Ако ви се допаѓа една, повлечете ја фотографијата надесно;во спротивно, повлечете налево.Ако двајцата поминете надесно, можете да испраќате пораки и да поставите нешто.(Заинтересирани сте за зголемување на играта Tinder? Имаме совети за тоа како да го користите Tinder како професионалец.) Со надградбата на платено членство во Плус или Злато во Tinder, ви се даваат премиум одлики како неограничени допаѓања или враќања назад, што им дава секунда на потенцијалните партнери шанса.Tinder продолжува да нескопосни со својата формула, промовирајќи видео опција што ви овозможува да остварувате видео-повици во апликациите на натпревари без размена на лични детали (многу важен додаток во ерата на COVID-19).Уште позначајна промена воведе функција за Центар за безбедност што се поврзува со апликацијата Noonlight и овозможува копче за паника во случај да завршите на датум кога се чувствувате небезбедни.Подоцна оваа година, Тиндер планира да ви овозможи да извршувате проверки во позадина на луѓе, извлекувајќи податоци од јавните записи.Всушност, таа одлика доаѓа на други апликации за запознавање управувани од сопственикот на Tinder, Match Group.2. Bumble (Android; iOS)Бамбл има за цел да ви помогне да редите датуми или да стекнете нови пријатели во вашата област, а тоа е на пчелата кралица (која било жена) да го направи првиот потег откако две лица меѓусебно ќе се поврзат и ќе бидат дел од кошницата на едни со други.Нема многу време за губење - има само 24 часа да остварите некаков контакт или врската да исчезне засекогаш.За врски или пријателства од ист пол, било кое лице треба да направи потег во рок од 24 часа пред да ја прекине таа врска, иако може да добиете 24-часовно продолжување.Само барате да го проширите вашиот круг на пријатели, за разлика од романтична врска?Bumble има функција BFF за луѓе кои не бараат датуми и посебен дел за воспоставување деловни контакти.Ажурирањето на Bumble Boost, кое се движи од 2,99 до 8,99 американски долари, го олеснува и побрзо запознавањето или дружењето со луѓе.Бамбл додаде видео пред две години, давајќи им можност на една од најдобрите апликации за запознавање во ерата на засолништата.Новата ноќна прилог додаде игри кои започнуваат со игра на тривијални игри, за да ви дадат нешто и датумот да направите на вашиот видео-разговор.3. OkCupid (Android; iOS)OkCupid има огромна корисничка база и едноставни алатки за запознавање.Но, наместо да се потпира на своите ловорики, ОКЦ продолжува да ги рафинира и додава функции на својата врвна апликација за состаноци, како што е системот „Ароми“ кој им овозможува на корисниците брзо да ги прегледуваат евоцирачките вкусови на потенцијалните натпревари, како што се откачени нерди, Beубители на брада, патници во светот. итн.Сето ова е во прилог на алатките за пораки на OkCupid, квизови за личност, интеграција на Instagram и други стари омилени страни.Премиум претплата додава и други одлики, како што се рафинирани алатки за пребарување и можност за гледање на корисници кои ви се допаѓале.4. Match.com (Android; iOS)Match.com им нуди на своите корисници бесплатно искуство за запознавање на Android и iOS.Бесплатните корисници можат да поставуваат профили на Интернет, да поставуваат неколку слики од нив, а потоа да се вклучат во флерт на Интернет со „намигнување“ и да им бидат доставени нови натпревари дневно.Поопсежните карактеристики, како што е можноста да видите кој го проверил вашиот профил и ги сакале вашите слики, може да се отклучат со претплата на Match.com.Натпреварот продолжи да ги додава своите карактеристики, како што се мешалка слична на Тиндер, интеграција на Android Wear и Apple Watch и додавање на гласовни и видео фрагменти на вашиот профил.Овој април, со луѓето заглавени дома, Match започна Vibe Check, што ви овозможува да уживате во видео разговори со вашите натпревари.Како Tinder, Match исто така додаде и функција за безбедност што ви овозможува да ги предупредувате пријателите доколку сте на состанок и да се чувствувате небезбедно.Друг неодамнешен додаток дури ви дозволува да ги поставите вашите политички ставови, за да можете подобро да пронајдете личност чии погледи се редат со вашите (или не, ако верувате дека спротивностите привлекуваат).5. Фејсбук (Андроид, iOS)Фејсбук Запознавање, првпат претставен во 2021 година, лансиран во САД минатата година по тест-тековите во други земји.Услугата оттогаш се прошири во Европа, вклучително и во Велика БританијаОптички дел од социјалната мрежа, Фејсбук Запознавање се фокусира на помагање да пронајдете долгорочни врски, а не спојувања.Пристапувате до делот Запознавање од мобилната апликација на Facebook, поставувајќи профил за состаноци што е одделен од вашиот редовен профил на Facebook.Оттаму, Фејсбук наоѓа натпревари за вас врз основа на вашите преференции, интереси и активности на страницата за социјално вмрежување.Фејсбук нема да предложи совпаѓања меѓу луѓето што веќе ги познавате на Фејсбук, освен ако не ја користите функцијата Secret Crush на услугата во која можете да изберете до девет пријатели на Фејсбук или следбеници на Инстаграм за кои имате интерес. Доколку и тие изразат интерес за вас преку Secret Crush, Facebook ќе ви одговара.Може да додавате објави на Инстаграм на вашиот профил за состаноци на Фејсбук, како и да споделувате приказни на Фејсбук и ИнстаграмКако и другите услуги за запознавање, Фејсбук Запознавање ја додава можноста за остварување видео повици на вашата посакувана слатка, користејќи ја апликацијата Месинџер на компанијата.6. Grindr (Android; iOS)Гриндр им дозволува на геј и бисексуални мажи да се сретнат со истомисленици во близина.Креирањето профил е прилично минимално искуство, фокусирање на слика на профил, корисничко име и неколку едноставни прашања и избор на „племе“ што го опишува вашиот тип, а потоа наоѓате други корисници и разговарате за неколку минути.Grindr е бесплатен за употреба и поддржан од реклами, но премиум верзијата, Grindr Xtra, нуди прелистување без реклами, покрај другите одлики, како додавање на повеќе племиња и напредни филтри за пребарување.Еден забележителен минус?За разлика од другите апликации за запознавање, известувањата за пораки за пораки бараат Grindr Xtra.7. ехармонија (Android; iOS)ехармонијата е долгогодишен играч во играта за запознавање преку Интернет, и првата услуга што поттикнува алгоритамски систем да се обиде да ги направи најдобрите можни натпревари за состаноци за нејзините членови.Откако ќе создадете сметка, корисниците поминуваат низ „Прашалник за врски“ за да создадат профил на личност што помага да се совпадне со другите корисници за кои ехармонијата мисли дека ќе кликнете.Секој ден, апликацијата ќе ви овозможи избор на натпревари и вашите области на компатибилност;ќе имате можност да се поврзете ако интересот е заемен.Премиум претплатниците добиваат проширени опции за совпаѓање и откривање и други карактеристики, како што е да може да видите кој неодамна го погледнал вашиот профил.8. Кафето се среќава со ageеврекот (Android; iOS)Кафето се сретнува со Бејгел има обратен пристап кон многу од најдобрите апликации за запознавање, обидувајќи се да се фокусира на квалитетот отколку на квантитетот.Секој ден напладне, апликацијата ќе им испраќа на мажите мал избор на потенцијални натпревари засновани врз нивниот профил и преференции, а потоа на жените им испраќаат голем број на натпревари кои покажале интерес за нив, оставајќи им можност на дамите да возвратат слично.Ако привлечноста е заемна, тогаш апликацијата ќе ве постави со 7-дневен прозорец за разговор и мразокршач.Редизајн на апликацијата за запознавање става поголем акцент на профилите на корисниците, давајќи ви можност да коментирате за профили и фотографии во надеж дека ќе поттикнете повеќе врски помеѓу корисниците на „Кафе се среќава со Багел“Преземање кафе се среќава со ageеврекот:Андроид,iOS9. Нејзина (Android; iOS)Нејзината е апликација за запознавање и социјална мрежа дизајнирана со лезбејки, бисексуалци и квир корисници.Се регистрирате со сметки на Фејсбук или Инстаграм, а потоа гледате прилив на активности од други проверени нејзини корисници и во вашата област и на глобално ниво.Може да лајкувате фотографии од други корисници, а доколку интересот е заемен, апликацијата ќе ве поврзе за разговор.Се разбира, тоа е исто така повеќе од само состанок на потенцијални датуми, со тоа што апликацијата нуди социјални одлики, новости и написи за ЛГБТК проблеми, настани, прашања и многу повеќе.Додека апликацијата е бесплатна за употреба и запишување, премиум претплата додава дополнителни одлики.10. Шарка (Android; iOS: 10,99 УСД / месец)Одбивајќи да ја следите патеката што ја разгоруваат апликациите управувани со лизгање, како што е „Тиндер“, апликацијата за средби Hinge го фокусира вниманието на врските и интересните разговориВсушност, експлицитно наведената цел на услугата е да ве одведе до точка каде што целосно сте ја избришале апликацијата - веројатно затоа што сте пронашле loveубов, а не затоа што сте ја имале со апликацијата.Шарката го врти носот нагоре со прсти за подетален профил што го пополнувате со слики и приказни.Корисниците потоа можат да изберат да сакаат и да коментираат нешто во тој профил, а тоа служи како почетен взаемен разговор.Секој ден, можете да проверувате нови препораки, како и да гледате луѓе на кои нешто им се допаднало на вашиот профил.Шарката реагираше брзо на нашата засолниште-на-место наметнато од пандемијата на коронавируси со ширење на одликите „Дата од дома“.Другите промени вклучуваат здружување со Chipotle и Uber Eats за да ги охрабри корисниците да имаат социјално оддалечени датуми за вечера.И минатата година воведена е функција за воспоставување Standout која ги истакнува луѓето кои веројатно ќе бидат ваш тип, заедно со теми за кои Хинџ мисли дека ќе предизвикаат разговор со вашата можна усогласеност.11. Ужина (iOS)Замислете TikTok, но за дружење, и имате прилично добро чувство за тоа што може да понуди Снек.Оваа апликација за запознавање става акцент на кратки видеа.Вие сортирате преку воведни видеа за да видите дали некој го предизвикува вашиот интерес, претпочитајќи ги оние на кои сакате да ги запознаете.Доколку тие го омилуваат вашето видео, ќе можете да се разминувате едни со други.Акцентот на видеата ја прави Снек добра опција за апликации за запознавање за нашите социјално далечни времиња, иако фокусот е јасно на толпата под 30 години.Закуската е достапна само на iPhone во моментот, иако можете да се регистрирате за да бидете известени кога ќе падне верзијата со Android.12. XO (Android, iOS)XO сака да врати дел од забавата во состаноците со употреба на игри кои ќе помогнат да се скрши мразот.Квизови, игри со цртање и други активности на забава ви овозможуваат да се смеете со некој нов и можеби да создадете врска што води кон врска.Findе најдете совпаѓања со пополнување профил и средба со некој што има слични лајкови.Или можете да пробате еден од другите, по случаен избор на парови на XO.Blind Date ве става во контакт со некого за да играте игра и да разменувате пораки пред да ги видите неговите профили, додека Random ве става во контакт со некого од каде било во светот.Луѓето кои сериозно сакаат да најдат значајна друга сега можеби сакаат да ги имаат некои други најдобри апликации за запознавање, но XO изгледа како забавен, неврзан начин да стекнете нови пријатели - и можеби тоа пријателство цвета во нешто повеќе.13. Кипо (Android, iOS)Се разбира, има повеќе од еден начин за играње преку Интернет, а Kippo сака да привлече онлајн гејмери ​​во потрага по мало дружење.Апликацијата ви овозможува да го прилагодувате вашиот сопствен профил - колку е поуникатен, толку подобро - во кој можете да ги покажувате работите за кои сте навистина страствени.Апликацијата потоа се обидува да најде совпаѓања засновани на игрите што ви се допаѓаат.Откако ќе пронајдете натпревар, подготвени сте да разговарате и да разговарате, иако бесплатното ниво на Kippo има одредено ограничување за тоа колку профили можете да поминете секој ден и колку пораки можете да испраќате.Приклучувањето кон платено ниво на Kippo Infinity за 10 долари месечно ги отстранува тие ограничувања.Кипо вели дека потврдува дека секој што ја користи неговата услуга е вистинска личност и постои умереност да се задржат лошите актери.14. Еднаш (Android, iOS)Еднаш сака да ги забави тие избезумени удари додека се обидувате да го пронајдете вашиот идеален натпревар.Наместо бесконечна низа фотографии за средување, еднаш ќе ве спари со еден потенцијален партнер на ден, и ќе имате 24 часа да направите врска.Може да продолжите да разговарате после тоа ако и двајцата сакате друга, но идејата е да се фокусирате само на една личност истовремено, за да видите дали е можна потрајна врска.Натпреварите се создаваат со алгоритмот Еднаш, што се базира на вашиот профил и вашето однесување од минатото за да пронајдете идеално совпаѓање.Може да користите еднаш бесплатно, но платените членства го забрзуваат процесот на пребарување и ви даваат повеќе натпревари дневно ако сакате.15. Happn (Android, iOS)Хапн е сè за луѓето чии патеки можеби сте ги преминале, за кои можеби сметате дека се интересни и, исто така, ги прават истите работи што сте.Услуга за запознавање базирана на локација, Хаппн ви ги покажува профилите на другите корисници на Хапн со кои сте преминале, заедно со времето и локацијата.Може да ви се допадне кој било од профилите што се појавуваат, а доколку чувството е меѓусебно, апликацијата ви дава можност за поврзување.Платените опции нудат можност за „Кажи здраво“ на други профили, што вклучува известување, како и можност за гледање профили што ви се допаѓале.16. Раја (iOS, 7,99 УСД месечно)Некаде помеѓу професионалното вмрежување и услугата за запознавање затворени во payид седи социјалната апликација Раја.Апликацијата iOS првично започна како услуга за запознавање со ниски клучеви, но исто така започна да се користи за воспоставување контакти и пријатели за професионално вмрежување, особено меѓу оние во креативната индустрија.Фактот дека познати личности и инфлуенсери почнаа да се појавуваат на Раја веројатно му помага на профилот на апликацијата меѓу најдобрите апликации за запознавање.Вие не влегувате само во Раја автоматски - потенцијалните членови ќе треба да испратат апликација, која ќе биде проверена, пред да бидете примени.Ако ве пуштат во клубот, тогаш членството ќе чини 7,99 УСД месечно или 29,99 УСД за 6 месеци.17. Многу рибино дружење (Android; iOS)На многу рибини состаноци им недостига длабочината на карактеристиките што се наоѓаат во некои други апликации, но ги надополнува широчините.Оваа апликација за бесплатно запознавање е една од најголемите и најпопуларните во светот, со повеќе од 70 милиони членови, опфатени со целиот свет на англиски јазик.Корисниците поставуваат едноставен профил, вклучувајќи ги возраста, образованието и професијата, а потоа пребаруваат преку потенцијални совпаѓања и им испраќаат пораки.Многу риби продолжуваат да додаваат мали измени во својата апликација, вклучително и Разговори со глави за корисници на Android, VoIP повик за премиум корисници и поставувања на слики на Instagram.Исто така, ќе најдете бесплатна функција во живо што охрабрува датира преку видео.18. Badoo (Android; iOS)Издвоен во богато поле на апликации за запознавање, Badoo има 370 милиони плус корисници од повеќе од 190 различни земји, сите споделуваат свои профили и фотографии додека бараат натпревари.Апликацијата користи многу разновидни средства за наоѓање интересни совпаѓања, од систем за лизгање слично на Тиндер до прегледување на профилите на блиските корисници.Badoo става премија на уверување дека неговите корисници се вистински проверени лица, наместо измами во стил на „сом“, со методи за верификација засновани на прикачени фотографии, поврзани сметки на социјалните мрежи и проверка на телефонот.Додека апликацијата е бесплатна за користење, можете да купите и премиум кредити за 2,99 УСД за да ја зголемите видливоста или да се претплатите за да добиете „Супер моќ“, кои обезбедуваат проширени карактеристики.19. Апликација за запознавање детелина (Android; iOS)Малку Тиндер и малку OkCupid, Детелина зафаќа пристап на торба со различни начини да најде и исполнува потенцијални натпревари, од лизгање слично на Тиндер до прашалници, планери за состаноци и детални профили со списоци на интереси.Детелина ја избегнува стапицата за пони со еден трик на повеќе фокусирани искуства со апликациите за запознавање, па ако некогаш ви е досадно од стилот на лизгање, секогаш можете да пробате да учествувате во миксери во живо, да ја проверите играта 20 прашања или дури и да експериментирате со „детелина“ на барање датира “.Како и со другите апликации, Детелина има врвни нивоа што можат да ја подобрат видливоста и да ги додадат или подобрат постојните карактеристики.20. Heybaby (iOS)Самохраните родители кои бараат loveубов можеби не се чувствуваат пријатно да ги прелистуваат своите опции на апликација за приклучување.(Или можеби тие се - ние не сме тука да судиме.) Но, за луѓето кои се заинтересирани за долгорочни обврски, вреди да се провери Heybaby.Апликацијата се позиционира како опција за запознавање за луѓе кои или имаат деца или дефинитивно сакаат да ги одгледуваат во иднина со спарување на луѓе со истомисленици.Heybaby сака да се разликува од апликациите насочени кон врската со користење на забавен прашалник за да ја процени вашата компатибилност со потенцијалните партнери.И прашања во врска со децата - вклучувајќи ја и моменталната семејна состојба - се појавуваат рано, за да може да запознаете луѓе со слични погледи.Апликацијата започна во Сан Франциско првично, со планови да се прошири на други пазари.Далас беше додаден минатата есен.Засега, Heybaby е достапна само на iOS, иако производителот на апликации бара да издаде и верзија со Android.Преземете го Heybaby:iOSКако да ја пронајдете најдобрата апликација за запознавањеFindingе имате најголем успех во пронаоѓањето романса преку апликација за запознавање ако најпрво се решите за тоа што точно барате.Ако ви се фокусираат обичните фрлања и закачувања, избегнувајте ги апликациите дизајнирани да ви помогнат да најдете долгорочни врски.Слично на тоа, ако сте уморни од едноноќни штандови, апликациите за запознавање кои ставаат поголем акцент на лизгање отколку на совпаѓање на компатибилни луѓе, веројатно ќе ве исфрустрираат.Говорејќи за фрустрации, ништо не е повеќе иритирачко отколку да користите апликација за запознавање исполнета со лажни профили.Обрнете внимание на она што го прават услугите за запознавање за да бидете сигурни дека сте спарени само со луѓе кои сериозно ги сфаќаат работите (или барем исто толку сериозно како вас.) Исто така, добра идеја е да обрнете внимание на што услугите прават заштита на приватноста на нивните корисници.Бидејќи многу градови сè уште имаат ограничување за тоа колку луѓе можат да соберат на јавни места, би било добро да размислите за апликации што нудат некаква форма на видео разговор, така што вашиот loveубовен живот да не се блокира за време на тековната пандемија на коронавируси .Како најдобро, можете да обрнете внимание на безбедносните мерки и колку од вашите податоци се споделуваат.Страниците за состаноци можат да претрпат нарушувања на безбедноста, исто како и секоја услуга, затоа користете добри практики за лозинка и не користете ги информациите за најавување што сте ги врзале за други сметки.Најдобри апликации за средби за 2021 годинаБез разлика дали барате обична врска, сериозна врска или дури и брак, ги тестиравме сите главни конкуренти за да не губите време што би можеле да го поминете на состаноци.Нашите 10 врвни избориНајдобро за долгорочни врскиНатпреварНајдобро за случајно запознавањеТиндерНајдобро за прво излегување со жениБумбарНајдобро за убави профилиШаркаНајдобро за состаноци со НердиКипоНајдобро за внимателни прашањаOkCupidНајдобро за учесници во тестехармонијаНајдобро за корисниците на ФејсбукФејсбук ЗапознавањеНајдобро за пораки без ограничувањаPOF (многу риба)Најдобро за брзи прашалнициEliteSinglesБез разлика дали барате долга врска или брз повик за плен, таму е апликација за средби за секого.Од хиперспецифичните - FarmersOnly, JDate, 3Fun - до општите што ги разгледуваме овде, кои фрлаат поширока мрежа, што треба да знаете за да ја пронајдете loveубовта на вашиот живот… или само вашата forубов кон ноќта?Барови, ноќни клубови и други традиционални места за состаноци може да започнат повторно да се отвораат, но колку се безбедни?Овие денови се патот до страниците за состаноци и апликациите, со нови услуги што се зголемуваат постојано.Апликација за средби што работи само во четврток?Каков концепт!Многумина дури имаат специјални видео услуги што ги воведоа специјално за да се справат со состаноците во пост-КОВИД свет, како што ќе објасниме подоцна.Со толку многу избори, како можете да го најдете вашиот совршен, lovingубовен натпревар?Започнување со апликации за запознавањеПрвото нешто што треба да одлучите е вашето ниво на посветеност. Како и во, колку сакате да платите за да го загорзи срцето? Некои апликации, како „Многу риби“, ви овозможуваат да гледате профили и да испраќате пораки бесплатно. Повеќето од другите ви дозволуваат да ги прегледувате вашите потенцијални натпревари без полнење, но тие ве тераат да возите пони и да се претплатите ако сакате навистина да им се обратите без ограничувања - особено ако интересот е едностран. Додека месечните трошоци за апликациите што ги прегледуваме тука се движат од 10 до повеќе од 40 американски долари, повеќето нудат попуст ако се посветите на долготрајна претплата, на пример шест месеци или една година. (Не се плашите од посветеност, нели?)Потоа, тука се сите додатоци.Опции - да ви дозволите да платите за да го зголемите рангирањето во резултатите од пребарувањето, да известите некого дека навистина сте навистина заинтересирани за него или нив или да го откажете страшниот удар со лево што требаше да биде удар со десно - ќе ве чини екстра.Додека некои апликации може да се рекламираат како бесплатни, на крајот сите се обидуваат да добијат пари од вас.Само Фејсбук Запознавањето е потполно бесплатно, и тоа само ако не сметате дека постоечките лични податоци за профилот на Фејсбук се валута.Се продавате самиКога станува збор за всушност да се ставите таму и да креирате профил, сите апликации ги бараат основите: име, возраст, локација, фотографија, кратко заматување за себе и (обично) ако можете да издржите личност што пуши. Надвор од тоа, тоа може да биде малку глупост. Некои апликации, како што е Tinder, ги ценат фотографиите над личноста. Другите, како ехармонијата, ве тераат да пополните бескраен прашалник пред да размислите дури и за прелистување за вашиот натпревар. Сепак, други, како Зооск, толку малку прашуваат што ќе останете да се прашувате што се користи за да ви одговара всушност со истомисленици кои бараат убов.Ако не паднете во базенот за средби со цис-хетеро, ќе бидете среќни да знаете дека повеќето апликации разгледани овде се инклузивни.Дури и ехармонијата сега конечно дозволува истополови парови.Сепак, некои се попријателски расположени кон ЛГБТК заедницата од другите.На пример, OkCupid го надминува принудувањето на корисниците да избираат помеѓу тоа да бидат машки или женски, вклучувајќи опции како хиџра, родов флуид и дво-дух.Другите апликации се насочени кон идентитети надвор од полот и сексуалноста.На пример, карактеристиките на Кипо кои се пријателски расположени привлекуваат привлекува гејмери, додека SilverSingles преработува EliteSingles за поголема публика.Време е да се поврзетеОткако ќе го одберете тоа совршено селфи и напишете пасуси за да ги продадете сите ваши најдобри атрибути на вашиот иден партнер, време е да започнете со прелистување. Ова е местото каде што се очигледни големите разлики помеѓу овие апликации. На пример, Тиндер, со својот познат интерфејс за греење или не за лизгање, го прави брзо и лесно да го пронајдете следниот состанок. Бумбарот, од друга страна, ја става целата моќ во рацете на жените; мажите не можат да контактираат ниту со жена освен ако таа не пројави прв интерес. Другите, како Match и OkCupid, имаат робустен профил што ви овозможува да нурнете длабоко во личноста на корисникот (или барем во оној што тој или таа одлучи да ви го претстави), пред да одлучите да продолжите со извршување. Шарката им овозможува на корисниците да создаваат профили што се убава мешавина од визуелни содржини и текст.Сега, кога го разгледавте базенот за средби и погледите ги насочивте кон некој специјален, време е да го гризнате куршумот и всушност да посегнете до него. Секоја апликација нуди различни начини да го покажете вашиот интерес. Match ќе ви овозможи да намигнете на некој друг член бесплатно, а Plenty of Fish не ви наплаќа за пораки. Во повеќето апликации за запознавање, пораките обично се бесплатни кога и двајцата корисници се сакаат. Сепак, бесплатните корисници добиваат само толку многу лајкови дневно, со тоа што Hinge е особено ограничен. Во други случаи, ќе ви наплатиме за подавање рака. Ако не сте подготвени да ги искажете своите чувства со зборови, Bumble ви дозволува да испраќате Bumble Coins на потенцијални натпревари, за 2 долари поп. Zoosk нуди малку морничава опција за купување монети за анонимно прелистување на профили, како и наградување на секој што ќе го погледне вашиот сопствен профил (секако за дополнителен надомест).Останување во допирБидејќи ова е 2021 година, сите овие услуги, дури и деценискиот стар натпревар, нудат и апликации за iPhone и апликации за Android.Повеќето имаат и колеги за работна површина за кога сте на работа и сакате да одморите од табелата за да поставите проба за викенд.Само бидете свесни дека функционалноста може значително да варира помеѓу интерфејсите на апликацијата и работната површина.На пример, нема лизгање на верзијата на прелистувачот на Тиндер.Facebook Dating и Hinge седостапнисамокако мобилни апликации.Откако ќе ги инсталирате овие апликации и се најавите за услугите, подгответе се за известување за известувања и е-пошта. Некои, како предлози за дневни натпревари, се корисни, додека други, како сигнали што ви го кажуваат секое ново „како“ што го добивате, може само да ве нервираат. Добрата работа е што можете лесно да ги измените овие предупредувања со дупчење во менијата за поставки во секоја од апликациите.Секоја активност што вклучува средби со странци од Интернет носи некои безбедносни ризици.Ако се најдете во токсична ситуација и треба да го прекинете контактот, сите овие апликации ви дозволуваат да блокирате и да пријавувате корисници кои не го зеле навестувањето.Овие услуги се обидуваат да ги проверат своите профили и да не се појавуваат несакани несоодветни материјали.Бумбарот ги замаглува голите голови тела со АИ.Тиндер ви овозможува тајно да ги предупредувате службите за итни случаи ако сте во особено лош датум.Постојат дури и решенија од трети страни.UrSafe е апликација за лична безбедност без раце, гласовно активирана, со одлики за датирачи на Интернет, кои сакаат да се запознаат со нивните натпревари лично.Да не мора да ги користите рацете е особено привлечно за време на вирусна пандемија, што нè носи на нашиот следен дел.Запознавање додека социјалното се оддалечуваВо случај да излегувањето да не беше доволно тешко, сега нашите општествени животи се уништени од тековната епидемија на КОВИД-19.Идеално, онлајн датира треба да доведе до средба во реалниот живот.Сепак, во моментов одговорната работа што треба да ја направат сите е да останат дома, а тоа создава доста дилема за апликациите за запознавање.Fairytrail, апликација за средби за поврзување преку заеднички соништа за дестинации за патувања, забележа горко-слатко зголемување на употребата.Најискрено решение за виртуелно запознавање е видео разговор, кој ви овозможува барем да се гледате лице в лице, наместо само да праќате смс.Бумбар, ехармонија, натпревар и многу риби, сите нудат видео разговор.Апликациите со поспецифична целна публика исто така ја прифаќаат оваа одлика, вклучително и апликацијата за забавни муслимани Музмач, наменета само за мобилен телефон.Снек воведува видео функционалност во стилот на TikTok на профилите за запознавање.Even apps without video chat acknowledge the crisis in their own way, though. Hinge lets users set up a video chat, just on a different app. Tinder lets you match with college classmates or people in other countries for free for a limited time. OkCupid added personality questions about how you’re coping with the pandemic. Facebook Dating users can choose to use other Facebook communications apps such as Messenger or the experimental Tuned, an app specifically for quarantined couples.Which Dating App Should You Use?Dating is hard work, so we did some of the legwork for you by taking a deep dive into 10 of the most popular apps. We weren’t popular enough to get into The League, the dating app for celebrities. Everyone's needs and wants are different, so not every app will be a great fit for you. Match and Tinder are both Editors’ Choice picks because they excel in their respective lanes: lasting relationships and fast hookups. Other apps have strengths, too, and you can learn more by reading our in-depth reviews. If things don't work out, we a have a handy list of the best breakup apps, too.

jAntivirus